Taşınmak her zaman gerçekleştirdiğimiz bir eylem olmadığı için bu konularda yabancılık yaşayıp sıkıntı çekebiliriz. Planlamamızı yapmamız taşınma sırasında yaşanabilecek aksiliklerden ya da kargaşadan büyük ölçüde bizi kurtaracaktır.

ambalajli-tasima-bandirma
  • Evdeki Eşyaların Listesini Hazırlama
Eşya listesi hazırlamanın en büyük önemi, taşındıktan sonra eşyaların yeni evinize gelip gelmediğini anlamanın en kolay yoludur.

Ayrıca nakliye firmasını hazırladığınız listeyi göndererek en uygun ve doğru fiyat teklifini alabilirsiniz.

  • Taşınma Planı Hazırlama

Taşınmayı planlıyorsanız en erken üç dört hafta öncesinden evi toplamaya başlayabilirsiniz. Taşınacağınız güne karar verdikten sonra gün gün neler yapacağınızı planlamak ve bu plana uymak sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır.

  • Nakliye Firması ile Paylaşılacak Bilgiler
Eşya resimlerini nakliye firması ile paylaşmanız ön bilgilendirmeden açısından yeterli olacaktır.

Taşınacağınız ve yeni ev adresini doğru ve eksiksiz bir şekilde verin.

Hangi eşyaların paketli bir şekilde gideceğini, paketleme işlemlerinin kime ait olduğunu önceden konuşun.

Eski ve yeni evinizin kaçıncı katta bulunduğunu, binadaki asansörü veya büyük eşyalarınızı taşıyabilmeniz için yük asansörü kullanıp kullanamayacağınızı belirtin.

Verilen bilgilerin eksik veya yanlış olması sebebi ile nakliye firması ile aranızda sorun yaşayabilir veya nakliye firması sizden ekstra ücret isteyebilir.

  • Araştırma Yapın

Taşınma konusunda tecrübesizseniz bu konuda araştırmalar yapın. Paketlemek istediğiniz eşyaları en pratik şekilde paketlemeyi araştırarak öğrenebilirsiniz.

Kıymetli eşyalarınızı, dosya ve evraklarınızı diğer ev eşyaları ile paketlemenizi tavsiye etmiyoruz. Ayrıca değerli eşyalarınız için nakliye firmasından sigorta istemeyi unutmayın.Evden eve nakliyat firmalarının sigorta kapsamı yalnızca nakliye kamyonunun kaza yapması ihtimalinde eşyalarınızın kaybını sigortalar. Yani bu sigorta eşyalarınızdaki kırık ve çizikleri içermez. Ancak Biz Yıldız Nakliyat olarak eşyalarınıza zarar vermemek için elimizden geleni yapıyoruz. Olası çizik yada kayıplarda gereken hasarı gideriyoruz.